„Baczyński. Apokalipsa” w ramach projektu Teatr na nowe czasy. Sezon 4

W ramach piątej odsłony czwartego sezonu projektu spektakl został pokazany w Teatrze na Plaży.

JBS201711127001

27.11.2017, godz. 11.00 – premiera szkolna, wstęp wolny

Zobacz Program 4 sezonu 

O Teatrze na nowe czasy

Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnego modelu edukacji kulturalnej skierowanej do młodzieży licealnej oraz nauczycieli i studentów, otwartego także dla innych grup wiekowych oraz odbiorców i aktywistów teatralnych. Projekt w obecnej formie obejmuje: warsztaty mistrzowskie, prezentacje spektakli teatralnych, otwarte debaty z  udziałem praktyków i teoretyków teatru z kraju oraz lokalnego środowiska krytycznego i artystycznego.

Projekt wzbogacą materiały kontekstowe i rejestracja wydarzeń, dzięki czemu będą one żyć dłużej i będą mogły służyć innym. Wszechstronne przygotowanie do świadomego odbioru wydarzeń na styku teatru offowego i teatru głównego nurtu oraz podjęcie dyskusji na temat kondycji polskiego i lokalnego offu, powinno procentować. Beneficjenci projektu zostaną wyposażeni w praktyczne umiejętności, które pozwolą im dekodować język współczesnego teatru. Będą mogli poznać twórców oraz krytyków z kraju i środowiska lokalnego, nauczyć się poznawać, rozumieć, oceniać. Osobnym zagadnieniem będzie stworzenie trwałej przestrzeni do dialogu, miejsca wymiany idei.

Osobnym zagadnieniem jest tworzenie trwałej przestrzeni do dialogu, miejsca wymiany idei.

„Teatr na nowe czasy” to  przedsięwzięcie Fundacji Pomysłodalnia. W latach 2014 i 2015 współorganizatorem była Fundacja Teatru BOTO.

Mecenasi projektu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Pomorskie, Urząd Miasta Sopotu, Teatr Ósmego Dnia, Teatr na Plaży, Fundacja Pomysłodalnia.

21074207_1635890266443823_654641009_n